Повітряний вимикач

Купити і підібрати повітряний вимикач. Опис, характеристики. Гарантія від виробників. Ознайомитися з умовами поставки, гарантії, технічного обслуговування. Звертайтеся до наших фахівців за технічною консультацією.

#additional-separator#

Виняткові технічні особливості повітряних вимикачів найчастіше роблять їх по-справжньому незамінними. Існує безліч областей, в яких вони потіснили обладнання інших видів.

Основні сфери застосування

Сучасні вироби використовуються для комутації високовольтної напруги при великих значеннях струму. Вони можуть працювати і в штатному, і в аварійному режимі, реагуючи на коротке замикання. Особливості їх конструкції дозволяють з однаковою ефективністю коммутировать змінний і постійний струм - величина може досягати 750 і навіть 1150 кВ. Крім того, в залежності від потреби, різні модифікації здатні витримувати струм відключення до 160 тис. А та можуть забезпечити роботу в штатному режимі при 20 тис. А. Важливою особливістю є висока швидкість спрацьовування - величина досягає одного періоду.

За призначенням вони поділяються на:

·Генераторні;

·Мережеві;

·Особливого призначення.

Вироби, що застосовуються для роботи з генераторами, нормально функціонують при напрузі від 6 до 20 кВ з номінальним струмом до 20 тис. А, струм в момент відключення може досягати 160 тис. А. Вироби для роботи в мережах здатні забезпечити надійну роботу в штатному режимі з напругою 6-1150 кВ і номінальними струмами до 4 тис. А. Вироби, призначені для спеціального використання, надійно працюють при напрузі від 6 до 220 кВ.

Принцип дії

Будь-повітряний вимикач, незалежно від особливостей виготовлення і типу має три основні частини:

· Гасить пристрій (ГУ);

· Систему, що подає стиснене повітря;

· Блок управління електропневматичним приводом.

Утвориться в момент розмикання ланцюга електрична дуга являє собою потік плазми, що має температуру до 15000 градусів. Вона гаситься інтенсивним потоком повітря з гранично можливими швидкостями. В ГУ процес відбувається в спеціальних соплах, які разом з частиною контактів становлять єдину систему. Той, хто йде на великій швидкості повітря, що подається під тиском від 0,6 до 5 МПа, розтягує утворився стовп дуги, переміщує в сопла і там ефективно гасить.

Цей пристрій має нерухому і рухому контактні групи, що містять основні і контакти ГУ, які містять деталі, виконані зі спеціального стійкого до електричної дузі матеріалу. Є два типи виробів:

· Ті, хто має відділювач;

· Чи не оснащені віддільником.

Пристрої, конструкція яких передбачає відділювач , одночасно гасить дугу і вимикає гасять контакти, виконані у вигляді механізмів, оснащених поршнями. Це робиться за допомогою одного і того ж потоку стисненого повітря, який за сигналом системи управління подається зі спеціального накопичувача. Коли пристрій приведено у включений стан - контакти віддільника і ГУ знаходяться у включеному положенні. Поданий по командi керуючого модуля повітря під тиском направляється по пневмопроводу в гасить камеру і забезпечує розрив ланцюга і гасіння дуги. Процес полегшується при наявності підключеного шунтирующего резистора. Остаточне відключення залишився струму відбувається внаслідок розмикання отделителя, яке здійснюється після гарантованого зникнення дуги. Цикл завершується припиненням подачі повітря під тиском в камери, внаслідок чого пружини змушують контакти замкнутися, в той час як контакти віддільника залишаються в розімкнутому стані, гарантуючи достатній опір ізоляції.

У повітряних вимикачах не мають отделителя ГУ поміщаються в наповнені стисненим повітрям металеві резервуари, при цьому механізм, що приводить в рух контакти, відділений від середовища гасіння дуги. Коли ланцюг розривається, вихлопні клапани, якими оснащені камери, відкриваються і виходить з сопел на великій швидкості повітряний потік гасить електричну дугу.

Різновиди вимикачів

Дані пристрої крім поділу за призначенням поділяються за способом установки. Є п'ять основних видів:

·  Підвісні;

·  Опорні;

· Настінні;

· Вбудовувані

· Викатні.

Пристрої можуть мати відкриті або газонаповнені відокремлюють блоки, існує також поділ за категоріями розміщення і кліматичному виконанню. Останнім часом все більше обладнання випускається з мікропроцесорними модулями управління, істотно поліпшують його технічні характеристики.

Як правильно вибрати виріб

Для того, щоб визначити який тип пристрою необхідний, крім заздалегідь відомих параметрів треба точно визначити умови, в яких обладнання буде працювати. Важливе значення має оптимальний підбір масо-габаритних характеристик, а також очікувана кількість робочих циклів, яке повинно мати виріб. Правильний вибір забезпечить прийнятне співвідношення ціна / якість і дозволить купити необхідне обладнання без переплати за властивості, які ніколи не стануть в нагоді.